Гончарук: Коломойський не має отримати ні Приватбанк, ні кошти

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час виступу в Королівському інституті з міжнародних справ (Chatham House, Лондон) у контексті судових процесів довкола Приватбанку заявив, що в уряду “є стратегії, і ми готові до будь-якого розвитку подій” (цитата), повідомляє "Голос Америки", констатує "Українська правда".

“У нас є дуже чітке розуміння, у мене, у президента, в уряду, що справа Приватбанку є показовою про Україну для усього світу. Тому, звичайно, ми стоїмо на тому, що ні цей банк, ні кошти з нього не повинні бути повернені попереднім акціонерам, - сказав О. Гончарук. - Уряд України, команда президента буде робити усе від нас залежне, щоб цей приклад став сигналом того, що в Україні все змінилося”.

Він визнав, що олігархи мають гучний голос, який лунає через засоби масової інформації в Україні і за кордоном, але це за словами прем’єра “лише показує те, що вони хочуть здаватися впливовими, а насправді їх вплив зменшується”.

Серед способів скорочення злоякісного впливу приватних інтересів в українській економіці Олексій Гончарук назвав збереження незалежності НБУ, боротьбу з монополіями, особливо в інфраструктурі, а також, приватизацію державних підприємств і встановлення верховенства права з допомогою нової реформованої системи судочинства. 

За даними джерел "Економічної правди" в НБУ та Кабміні, МВФ висуває умову, щоб передбачити в українському законодавстві заборону повернення збанкрутілих банків їх колишнім власникам. Як зазначається, відповідні ініціативи вже готуються.

На днях заступник директора-розпорядника ФГВФО Віктор Новіков також публічно заявляв про підготовку змін до законодавства про банкрутство банків, якими буде заборонено повертати неплатоспроможні банки колишнім власникам.

За словами представника ФГВФО, відповідний законопроект скоротить судові розгляди між державою і екс-власниками банків. У разі його прийняття парламентом, справи розглядатиме відразу Верховний Cуд. При цьому суд не зможе заборонити Фонду гарантування продавати активи неплатоспроможних банків, навіть якщо згодом неплатоспроможність була визнана незаконною. Замість цього держава можуть зобов`язати виплатити компенсацію колишнім власникам.