Главу правління Приватбанку хочуть змістити з посади руками суддів та НБУ

Все про економіку та фінанси

13 лютого Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №640/2904/20 за позовом первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку до НБУ про зобов’язання направити до Приватбанку вимогу про зміну керівників цього банку - Петра Крумханзла та ще двох посадовців фінустанови - “за недотримання вимог закону про бездоганну ділову репутацію” (цитата).

Як писав Finbalance, 23.12.2019 Печерський райсуд м. Києва відкрив провадження в справі №757/66492/19-ц за позовом первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку до цього ж банку про “оскарження бездіяльності наглядової ради” (цитата) та про зобов’язання звільнити голову правління Петра Крумханзла шляхом розірвання укладеного з ним трудового договору.

25.11.2019 Печерський райсуд м. Києва відкрив провадження в справі №757/60654/19-ц за позовом первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку до всіх дев’яти членів наглядової ради Приватбанку про визнання трудових контрактів недійсними.

Серед відповідачів - у т.ч. Мінфін і Кабмін (призначив наглядову раду Приватбанку). Як третя особа в справі фігурує НБУ (погодив склад наглядової ради Приватбанку) і Генпрокуратура.

Нагадаємо, наглядову раду Приватбанку очолює Шерон Іскі - в минулому радник Казначейства США та експерт-консультант МВФ. Серед незалежних членів наглядової ради націоналізованого банку - також Надір Шейх, Еран Кляйн, Себастіан Шьонайх-Каролат, Ольга Томаш, Роман Сульжик. Представником держави за квотою Президента в наглядовій раді Приватбанку є Юлія Мецгер, за квотою Кабміну - Артем Шевальов, за квотою Верховної Ради - Сергій Олексієнко.

Додамо, що 04.10.2019 Жовтневий райсуд м. Дніпро зобов’язав прокуратуру Дніпропетровської області розглянути заяву первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку про визнання потерпілим у кримінальному провадженні №42018040000000891, у рамках якого розслідується, чи мала місце розтрата коштів членами правління Приватбанку при залученні HR-консультантів (представника бренду «Odgers Berndtson» в Україні ТОВ «Телент Едвайзорс», а також ТОВ «Сі Еф Сі Консалтінг компані»), “зважаючи на те, що в структурі даного банку є підрозділи, які здійснюють підбір персоналу та інформаційне забезпечення АТ КБ «Приватбанк»” (цитата з судових матеріалів). У вересні в рамках цієї карної справи в головному офісі Приватбанку силовики провели обшук.

23.10.2019 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов Приватбанку до Міністерства юстиції та держреєстратора Мін’юсту про скасування рішення щодо реєстрації Всеукраїнської професійної спілки працівників Приватбанку (справа №910/9126/19).

28.01.2020 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку та залишив без змін рішення суду першої інстанції у вказаній справі.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Госпсуд м. Києва зупинив провадження в справі №910/1834/19 (за позовом Ігоря Коломойського і Triantal Investments LTD до Міністерства фінансів про повернення їм акцій Приватбанку) до набрання законної сили рішення в іншій справі - №826/7432/17 (у рамках якої Окружний адмінсуд м. Києва своїм рішенням від 18.04.2019 на вимогу І. Коломойського визнав незаконною націоналізацію Приватбанку).

19.12.2019 Шостий апеляційний адмінсуд зупинив провадження у вказаній справі №826/7432/17 до розгляду Великою Палатою Верховного Суду справи №826/20221/16, у рамках якої суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов братів Суркісів і їх родичів та скасували рішення Нацбанку про визнання їх пов’язаними особами з Приватбанком, а також визнали незаконним списання коштів згаданих фізосіб на 1,1 млрд грн, яке відбулося в грудні 2016 року в межах процедури bail-in в процесі націоналізації Приватбанку.

За інформацією НБУ, Велика Палата Верховного Суду має розглянути цю справу 16 березня.

У вересні 2019 року Міністерство фінансів переписало 100% акцій Приватбанку на Кабмін. У Мінфіні пояснювали такий крок вимогами законодавства.

У листопаді та грудні 2019 року Ігор Коломойський публічно висловлював впевненість у тому, що невдовзі він поверне контроль над Приватбанком.

Заяви НБУ щодо плану дій держави в разі прийняття судами рішень про повернення Приватбанку у власність колишніх акціонерів - тут і тут.

Заяви президента Володимира Зеленського та його Офісу щодо Приватбанку - туттуттуттут

Нацбанк повідомляв, що наразі триває робота над законопроектом №2571, на якому наполягає МВФ та який покликаний унеможливити повернення Приватбанку та банків-банкрутів, які перебувають в управління ФГВФО, під контроль колишніх акціонерів.