Глава Єврокомісії повідомила, що саме має зробити Україна для руху до членства в ЄС

Все про економіку та фінанси

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україні ще багато належить зробити на шляху до членства в ЄС, зокрема, у сфері верховенства права та анти корупції. Про це вона сказала на прес-конференції в Брюсселі, пише "Європейська правда".

"Багато роботи потрібно зробити. Наприклад, у сфері верховенства права. Україна вже зайшла далеко у створенні необхідних інституцій для ефективного функціонування судової системи і прокуратури. Фокус тепер має бути зміщений на прискорення процесу відбору суддів Конституційного суду, а також членів Вищої ради юстиції" - сказала фон дер Ляєн.

"У сфері антикурупції Україна також досягла багато у створенні необхідних антикорупційних органів. Фокус тепер має бути на призначенні нового голови Антикорупційної прокуратури і нового директора Антикорупційного бюро. Антикорупційні органи є, тепер вони повинні стати повністю працюючими" - наголосила вона.

Крім того, вона відзначила українське законодавство про деолігархізацію.

"Насправді це єдина країна Східного партнерства, яка це зробила. Це добре. Тепер все залежить від імплементації, щоб були помітні результати" - заявила вона.

"Щодо фундаментальних прав, то Україна досягла 80% відповідності рекомендаціям Венеційської комісії. Лишається прийняти закон про національні меншини" - додала президентка Єврокомісії.

Також Україна має подолати вплив корисливих інтересів шляхом прийняття закону про ЗМІ, який узгоджує законодавство України з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіа-послуги та надає повноваження незалежному регулятору ЗМІ;

Єврокомісія відстежуватиме прогрес України у виконанні цих кроків і звітуватиме про них разом із детальною оцінкою країни до кінця 2022 року.

"Процес приєднання тримається на основі встановлених критеріїв та умов. Це дозволяє будь-якій країні в процесі прогресувати на основі власних переваг, але також означає, що кроки на шляху до ЄС можуть бути відмінені, якщо основні умови більше не виконуються" - заявили в Єврокомісії.

Як повідомлялося, Єврокомісія офіційно рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ в Європейський Союз.