Глава Венеційської комісії закликав якнайшвидше створити Етичну раду при ВРП

Все про економіку та фінанси

Президент Венеційської комісії Джанні Буккікіо закликав українську владу якнайшвидше створити Етичну раду при Вищій раді правосуддя, повідомляє "Радіо Свобода".

«Судова реформа була в центрі мого недавнього плідного обміну думками з президентом України Володимиром Зеленським. Ця реформа має вирішальне значення для майбутнього країни, вона викликає дуже великі очікування в українському суспільстві. Вітаю прийняття закону «Про внесення змін до закону України «Про судову систему і статус суддів» та до деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України». Це центральна частина цієї реформи, яка дозволить відтворити Вищу кваліфікаційну комісію суддів, яка повинна якомога швидше приступити до заповнення численних суддівських вакансій», – мовиться у заяві Буккікіо.

Він наголосив, що важливою частиною судової реформи в Україні є створення Етичної ради.

«Міжнародні партнери України вже висунули своїх кандидатів до Етичної ради… Всі зацікавлені органи повинні утримуватися від будь-яких заходів, дій, бездіяльності або процедур, що призводять до затримки створення Ради з етики, що може завдати непоправної шкоди реалізації незалежної та ефективної судової системи в Україні. Відповідальність за проведення судової реформи лежить на всіх», – наголосив глава Венеційської комісії.

Він додав, без Етичної ради не може бути незалежної та такої, що користується довірою, Вищої ради правосуддя, і, в свою чергу, надійної Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Я впевнений, що українські судді розуміють, що ця реформа необхідна не тільки для репутації і авторитету української судової системи, а й для України в цілому і для всіх громадян України. Я закликаю їх взяти на себе відповідальність і підтримати реформу. Я також закликаю компетентні органи вжити всіх необхідних заходів для створення Етичної ради та виконання її завдань ефективно і швидко», – йдеться у заяві Буккікіо.

Посли країн «Групи семи» з питань реформ в Україні 23 вересня прокоментували перебіг судової реформи. За повідомленням, посли «із розчаруванням звертають увагу на графік конкурсу Ради суддів» для відбору кандидатів до Етичної ради Вищої ради правосуддя.

Міжнародні партнери України 10 вересня висунули кандидатури експертів для відбору і призначення до Етичної ради при Вищій раді правосуддя і відбіркової комісії при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.