Глава "Укрзалізниці": минуле керівництво взяло кредит в Сбербанку під 12% у доларах

Все про економіку та фінанси

"Укрзалізниця" розраховує реструктуризувати або рефінансувати проблемні кредити вже до літа поточного року, повідомив глава правління компанії Володимир Жмак в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми робимо всі можливі дії для реструктуризації та рефінансування. Розглядаємо і українські банки, і міжнародні фінансові організації... Я хотів би рефінансувати їх (проблемні кредити) до літа. Хоча розумію, що це дуже амбітно", - сказав він.

Жмак також висловив надію, що тимчасова слідча комісія Верховної Ради допоможе з`ясувати першопричини ситуації, що склалася в частині великого боргового навантаження на компанію.

"У мене питання до попереднього керівництва компанії: як сформувався такий непідйомний борговий портфель? Він дійсно дуже важкий з дуже невигідними кредитами. Найбільш показовий - $200 млн від Сбербанку під 12% річних, при тому, що ринок сьогодні - 7-8%", - сказав Жмак.

За його словами, "Укрзалізниця" планує збалансувати ліквідність компанії до кінця березня. "У нас було просідання через те, що в січні і лютому через аномальні морози ми перевезли набагато менше вантажів, але зараз сніг і морози відступають, і ми починаємо їхати краще", - підкреслив Жмак. 

Про судові спори Сбербанку та "Укрзалізниці" - тут.