Глава ЦБ РФ очікує кризу в Росії в другому кварталі - на початку третього

Все про економіку та фінанси

Голова центробанку Росії Ельвіра Набіулліна попередила, що економіка Росії входить у "непростий період структурних змін", пов`язаних із санкціями. Старі запаси, на яких вона трималася, закінчуються, сказала Набіулліна під час виступу у понеділок в нелегітимній Держдумі РФ, пише Liga.net.

"Період, коли економіка може жити на запасах, має кінець. І вже у другому – на початку третього кварталу ми увійдемо у період структурної трансформації та пошуку нових моделей бізнесу. Наша економіка входить у непростий період структурних змін, пов`язаних із санкціями. Санкції насамперед позначилися на фінансовому ринку, але зараз вони почнуть дедалі більше позначатися на економіці", – сказала Набіулліна.

Основні проблеми будуть пов`язані з обмеженнями на імпорт і логістику зовнішньої торгівлі, а надалі – і з обмеженнями на експорт.

Набіулліна сказала, що центробанк РФ не буде будь-якими методами зменшувати інфляцію, тому що це буде заважати адаптуватися бізнесу.

Вона також підтвердила, що після західних санкцій ЦБ РФ має можливість розпоряджатися приблизно половиною резервів – це золото, юані та інші непідсанкційні активи, але вони не дають можливості керувати ситуацією на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що суверенний дефолт Росії – це лише питання часу, оскільки санкції ЄС поступово впливають на економіку країни.