Глава правління Діамантбанку: не існує ризику віднесення банку до неплатоспроможних

Все про економіку та фінанси

Глава правління Діамантбанку Олег Ходачук у коментарі для Finbalance заявив, що «ми виконували, виконуємо і будемо виконувати всі вимоги НБУ, в тому числі, які стосуються нормативних показників, пов`язаних із капіталом».

«Ніякого ризику віднесення Діамантбанку до категорії неплатоспроможних не існує. В нас є чітка програма докапіталізаціі, яка виконується в повному обсязі.

На 1 грудня регулятивний капітал Діамантбанку склав 210 млн грн.

Знову хтось не побачив, мабуть, докапіталізацію на 300 млн грн. Вона по іншим рахункам враховується в капіталі. Йдеться про рахунок 5011 "Операції з акціонерами" (додатковий рахунок, який враховується у відповідності до методології, у розрахунку капіталу)», - підкреслив О. Ходачук.

Нагадаємо, 08 грудня грудня глава НБУ Валерія Гонтарева публічно повторила, що банки з другої двадцятки (в яку входить у т.ч. Діамантбанк) до кінця року мають вийти, принаймні, на нульовий показник достатності регулятивного капіталу.

За неофіційними даними видання Forbes, на 01 грудня капітал, зокрема, Діамантбанку був від’ємним.

За офіційними даними НБУ, на 01.10.2016 три банки мали від’ємне значення власного капіталу: "Траст" (-69 млн грн); "Платинум Банк" (-162,5 млн грн); "Артем-Банк" (-179,3 млн грн). 16 листопада тимчасова адміністрація була введена в «Артем-Банк» (15 грудня ухвалено рішення про ліквідацію), а 07 грудня – в банк «Траст».

Як писав Finbalance, раніше Асоціація українських банків наводила статистику, за якою на 01.10.2016 капітал Діамантбанку мав від’ємне значення на рівні 501,85 млн грн (при тому, що статутний капітал був 210 млн грн, а балансовий капітал – 144,3 млн грн). Пізніше в АУБ уточнили, що на 01.10.2016 відповідний показник був на рівні не «мінус», а «плюс», причому саме «+137,9 млн грн». Як пояснювали в асоціації, коригування даних відбулося «у зв’язку з отриманням додаткової інформації від банку». «Обсяг капіталу банку відкориговано на «Інші додаткові внески акціонерів», - уточнювалося в повідомленні АУБ.

04 жовтня Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку відмовилася реєструвати звіт про результати приватного розміщення акцій «Діамантбанку». Водночас прес-служба Діамантбанку в коментарі для Finbalance заявляла, що 02 вересня НБУ зарахував до його основного капіталу вказані 300 млн грн. Також у фінустанові запевняли, що «до 1 липня 2017 року акціонери планують додатково докапіталізувати банк на 750 млн грн». 

Щодо конфлікту між акціонерами

Finbalance неодноразово писав про конфлікт між акціонерами Діамантбанку (детальніше про цю історію, у т.ч. її "епізоди" станом на середину листопада, див. тут).

О. Ходачук у коментарі для нашого порталу з цього приводу зауважив таке: "Питання конфлікту вже вичерпане, і наразі не існує його. Принаймні, щодо Діамантбанку. Інформацією щодо відносин акціонерів по іншим питанням не володію".

Щодо рефінансування

За даними НБУ, 07 грудня за результатами тендеру він ухвалив рішення про надання рефінансування для чотирьох банків, у т.ч. – для Діамантбанку (на 251,4 млн грн).

На кінець вересня борг Діамантбанку перед НБУ становив 401,24 млн грн, тоді як на кінець червня в банка не було заборгованості перед регулятором. Тобто в ІІІ кварталі він залучив кредити в НБУ на 401,24 млн грн. Це відбулося на тлі різкого скорочення короткострокових кредитів банків у липні-вересні до 1,1 млрд грн з 1,69 млрд грн на кінець 1-го півріччя (на початок року було 189 млн грн). Обсяг коштів клієнтів у Діамантбанку за 9 місяців скоротився до 4,25 млрд грн з 5 млрд грн на початку року (на кінець ІІ кварталу - 3,97 млрд грн).

Глава правління Діамантбанку Олег Ходачук у коментарі для Finbalance з приводу залучення рефінансу в НБУ зауважив таке: "Ми маркет-мейкери на міжбанківському ринку ресурсів. Активно працюємо - залучаємо де дешевше, продаємо, де дорожче. Якщо в НБУ залучити гроші дешевше, ніж їх розмістити в ринку, ми будемо це робити. Якщо буде зворотня ситуація - не будемо".

Щодо фінрезультатів

За даними Асоціації українських банків, за підсумками січня-жовтня збиток Діамантбанку становив 583 млн грн (у т.ч. в жовтні – 54,1 млн грн). Разом з тим, резерв під знецінення кредитів і заборгованості клієнтів у жовтні збільшився лише на 1,1 млн грн – до 545,5 млн грн.

За даними звітності Діамантбанку, за січень-вересень його чистий процентний дохід скоротився у 2,5 разів – до 42,4 млн грн (з 108,5 млн грн за аналогічний період минулого року). У ІІІ кварталі Діамантбанк отримав дохід від розформування резервів під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів, коштів в інших банках на 205 млн грн (за 9 місяців відповідні відрахування в резерв становили 280,5 млн грн, тоді як за 1-е півріччя - 485,9 млн грн).