Глава НБУ в Лондоні зустрівся з президенткою ЄБРР

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що під час візиту у Велику Британію зустрівся з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо і її колегами.

За словами К. Шевченка, під час зустрічі обговорювалися основні питання двосторонньої співпраці ЄБРР та НБУ.

Пряма мова глави Національного банку:

"Обговорили ініціативу створення спеціалізованого фінансового суду, наші партнери зазначили, що діалог з НБУ має конструктивний характер.

Також у центрі уваги були переговори Ощадбанку з ЄБРР щодо входження останнього до капіталу цього державного банку. Я повідомив пані Бассо про ухвалення Верховною Радою у першому читанні важливого для успішної реалізації цих планів законопроєкту № 5542-1, що передбачає приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також реструктуризацію заборгованості Фонду перед Міністерством фінансів, що дозволить збільшити гарантовану суму для відшкодування вкладникам з 200 до 600 тис. грн.

У планах Уряду до 2025 року зменшити частку держави в банківському секторі до 25% з понад 50% зараз. І важливу роль у цьому має відігравати ЄБРР, який сьогодні є акціонером низки українських приватних банків – Райффайзен Банку Аваль (30%), Мегбанку (13,22%), УкрСиббанку (40%).

Пані Бассо зазначила, що Україна – важливий партнер ЄБРР. Зокрема, сьогодні в Україні 205 активних проєктів ЄБРР на загальну суму 4 009 млн євро. Вона підтвердила, що ЄБРР продовжуватиме підтримувати нашу державу та Національний банк, зокрема на шляху здійснення реформ".

У прес-службі Нацбанку додали:

"У розмові з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо та її колегами приділили увагу питанням двосторонньої співпраці, зокрема реалізації діючої своп-угоди та технічній допомозі, яку отримує Національний банк від ЄБРР.

Нагадаємо, цього року почалася реалізація проєктів з оцінки відповідності пруденційного регулювання вимогам законодавства ЄС та продовжено роботу проєктного офісу в НБУ для сприяння в реалізації Стратегії розвитку фінансового сектору.

Пані Рено-Бассо висловила підтримку реформам, що здійснює Національний банк, а також його діяльності з інтеграції у світовий рух з екологізації фінансової системи та розвитку сталого фінансування і "зеленої" економіки. Останнє – важлива складова політики ЄБРР.

Також сторони обговорили основні компоненти затвердженої Стратегії розвитку фінтеху в Україні, а саме: роботу над впровадженням стандартів відкритого банкінгу, розробку інструментів для віддаленої ідентифікації та перевірки клієнтів фінансових установ.

Не оминули увагою й важливі питання економічної ситуації в Україні, стану реформування банківського сектору, плани розвитку фінсектору, а також реформу ринку небанківських фінансових установ".