Глава НБУ зустрівся з послами країн G7: про що говорили

Все про економіку та фінанси

10 лютого глава НБУ Кирило Шевченко зі своїми заступниками поспілкувався з послами та представниками посольств держав G7, а також послом ЄС в Україні, інформує Нацбанк

"Ми вдячні країнам G7 за важливу для нас підтримку реформ та фінансову допомогу нашій державі", – зазначив глава НБУ Кирило Шевченко.

Як зазначається, під час зустрічі керівництво НБУ поінформувало міжнародних партнерів щодо економічної ситуації в Україні, приділивши окрему увагу турбулентності на валютному ринку, яка спостерігалася наприкінці січня. Як зазначається, "сьогодні ситуація стабілізувалася, гривня має надійне макроекономічне підґрунтя, а валютний ринок є значно стійкішим до шоків, ніж це було раніше".

Учасники зустрічі також обговорили "режим плаваючого курсоутворення, що застосовується Національним банком, монетарну політику, яка засвідчила свою результативність, стан та перспективи співпраці з Міжнародним валютним фондом і макрофінансову підтримку ЄС".

Коментар глави НБУ Кирила Шевченка:

"Ми наголосили, що сьогодні підтримка наших міжнародних партнерів, у тому числі інформаційна, надзвичайно важлива для забезпечення макроекономічної стабільності в Україні у нинішніх умовах.

Окрему увагу під час зустрічі приділили підсумкам роботи банківського сектору у 2021 році, зокрема зниженню частки непрацюючих кредитів (NPL) до 30%, рекордному за останні роки показнику прибутку банківського сектору в сумі 77,5 млрд грн, змінам у банківському законодавстві, затвердженню Урядом України стратегії приватизації Приватбанку та Ощадбанку.

Радий був поінформувати представників держав G7, що у 2021 році частка приватних банків у чистих активах перевищила частку державних".