Глава НБУ повідомив про тиск на нього

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв`ю Bloomberg заявив про тиск з боку «певних осіб», пише "НВ".

«Я під тиском з моменту мого призначення на посаду. Йдеться про тиск певних осіб на процес прийняття рішень усередині НБУ, інформаційні кампанії в пресі, спрямовані на топменеджерів НБУ, навіть кримінальні справи. Але це — зворотний бік медалі цієї посади. Мій попередник мав такий самий досвід», — зазначив К.Шевченко.

Відповідаючи на запитання ведучої, чи планує він залишатися на посаді керівника НБУ, Кирило Шевченко перерахував досягнення регулятора: стабільність фінансових ринків, рекордний прибуток банківського сектора, посилення незалежності НБУ.

На питання про нещодавні висловлювання президента глава НБУ відповів так: «Я б утримався від інтерпретацій того, що говорить президент, краще запитайте у нього».

Під час нещодавнього прес-марафону Володимир Зеленський не зміг гарантувати, що нинішній голова НБУ залишиться на посаді впродовж найближчого місяця.

Разом з тим, президент зазначив, що наразі вважає за правильне збереження на посаді голови правління НБУ Кирила Шевченка. В. Зеленський додав, що кадрова ситуація в НБУ "сьогодні має бути у тому форматі, в якому вона є". "Це моя особиста думка. А потім, коли ми пройдемо цей період [значних ризиків], - розбиратися з проблемами", – сказав під час прес-марафону президент.

Нагадаємо, МВФ заявив про підтримку рішень НБУ щодо підвищення облікової ставки для протидії інфляційному тиску.

Забезпечення незалежності НБУ - одне з ключових зобов`язань влади України перед МВФ, зафіксоване в Меморандумі про співпрацю.