Глава НБУ закликає торгові мережі та АЗС приймати безготівкові платежі

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко закликав операторів торгівельних мереж та заправних станцій - від малих до великих - не допускати жодних відмов в прийнятті безготівкової оплати:

"Своїми необґрунтованими відмовами ви наражаєте всіх, і в першу чергу населення, на додаткову небезпеку, оскільки і користування готівкою, і інкасація, яка нерозривно пов’язана із обігом готівки, в умовах воєнного стану є додатковим і жодним чином не виправданим ризиком.

Банківська система продовжує забезпечувати всі необхідні інфраструктурні та технологічні рішення для використання POS-терміналів для здійснення оплат.

Не приймати платіжні картки зараз – це щонайменше непатріотичний крок, якому немає жодного виправдання. Особливо сьогодні, коли Україна демонструє світові безпрецедентний приклад героїзму, мужності і єдності перед обличчям зла.

Національний банк налаштований і діє рішуче для збереження фінансової стабільності України та максимальної підтримки діяльності Збройних Сил. Одразу після нападу Росії ми почали оперативно ухвалювати рішення, відповідні умовам війни, зокрема для забезпечення населення коштами, проведення безготівкових розрахунків, функціонування валютного ринку, рефінансування банків, депозитарію тощо. Вже виділено 51,5 млрд грн на рефінансування банків. Це вагома підтримка ліквідності банків для можливості належного виконання ними своїх зобов’язань перед клієнтами".