Глава НБУ та посол Великої Британії обговорили можливість IPO українських держбанків

Все про економіку та фінанси

13 травня голова НБУ Кирило Шевченко зустрівся з послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс.

За словами К. Шевченка, ця зустріч була присвячена стану фінансового сектору, пріоритетам Національного банку в його реформуванні для забезпечення стабільної та міцної фінансової системи України:

"Також обговорювалися питання монетарної політики та заходи НБУ для подолання коронакризи, наш прогрес у співпраці з МВФ, корпоративне управління в державних банках, вдосконалення регулювання небанківського фінансового ринку, «зелене фінансування» та пріоритети розвитку і побудови міцного й стабільного фінсектору в Україні.

[Багато] уваги приділялося виходу українських банків на ІРО, що є одним з ефективних інструментів приватизації державних банків.

У зв`язку з нещодавнім розміщенням суверенних єврооблігацій України на Лондонській фондовій біржі на сьогодні спостерігається новий виток уваги до України, і ми хочемо скористатися цією можливістю.

Нагадаю, що 30 квітня Україна провела розрахунки за новим випуском облігацій зовнішніх державних позик на суму $1,25 млрд з погашенням у 2029 році, і 4 травня єврооблігації були включені в офіційний список та допущені до торгів на головному ринку. Це перше розміщення суверенних єврооблігацій України на Лондонській фондовій біржі визвало найбільшу зацікавленість зі сторони інвесторів з Великої Британії, Сполучених Штатів та країн континентальної Європи, а спільними лід-менеджерами транзакції виступили BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs International та J.P. Morgan.

Ми вже розпочали діалог з Лондонською фондовою біржою, працюємо над організацією зустрічі з її керівництвом для обговорення питань співпраці.

Ми високо цінуємо довготривалі відносини та підтримку Великої Британії з надання технічної та експертної допомоги як для НБУ, так і для Україні в цілому та розраховуємо на їхнє поглиблення".