Глава НБУ: саме зараз час почати обговорення нової програми співпраці з МВФ

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко під час брифінгу висловив думку, що саме зараз час розпочати обговорення нової програми з МВФ:

“На даний момент не реалізовується жодна програма МВФ та України.

Сьогодні використовується кілька інструментів для отримання міжнародної допомоги для України. Одним з цих інструментів є адміністративний рахунок в МВФ.

Це не є частиною програми. Це є фінансовим інструментом, за допомогою якого Україна отримує кошти від наших міжнародних партнерів.

Так, дійсно, прем`єр-міністр України звернувся до багатьох країн з метою отримання допомоги через канал СПЗ і на сьогодні є країни, які вже прийняли позитивне рішення, а є країни, де це питання в стані обговорення. Це відбувається в зв`язку з тим, що в різних країнах різні конструкції управління таким інструментом, як СПЗ, - між фіскальними органами та центральними банками. Тому робота над цим не припинялася й не припиняється.

Щодо програми з МВФ, я хотів би зазначити, що, на нашу думку, саме зараз час розпочати обговорення нової програми з Міжнародним валютним фондом. І як завжди, у фокусі уваги цієї програми має бути макрофінансова стабільність та стійкість державних фінансів”.