Глава НБУ провів зустріч з послами країн G7 та ЄС

Все про економіку та фінанси

12 квітня відбулася зустріч голови НБУ Кирила Шевченка та членів правління Національного банку з дипломатичним корпусом країн G7 та ЄС, інформує прес-служба Нацбанку.

Як зазначається, ключовою темою зустрічі було питання фінансової підтримки України через спеціальний адміністративний рахунок, відкритий МВФ для зарахування коштів країн-донорів, а також через Multi-donor Trust Fund та ініціативу FREE Ukraine (Financing of Recovery from Economic Emergency in Ukraine), створені під егідою Світового банку.

Учасники обговорили поточні та майбутні фінансові потреби нашої держави, зокрема пов’язані з відновленням економіки після завершення бойових дій.

Представники НБУ також ознайомили міжнародних партнерів із проміжними підсумками роботи центробанку та загалом банківського сектору України в умовах війни. Насамперед йшлося про заходи, вжиті для забезпечення стабільності та ліквідності фінансової системи України з першого дня вторгнення.

"Ми щиро вдячні країнам-партнерам, зокрема країнам "Групи семи" та ЄС, за вже надану нам підтримку. Ми повинні зупинити цю війну, врятувати мирне населення та якнайшвидше відбудувати нашу країну – це наш обов’язок перед жертвами злочинного російського режиму. Ми розраховуємо на підтримку та допомогу міжнародної спільноти, зокрема фінансову, у досягненні наших цілей", – наголосив Кирило Шевченко.