Глава НБУ провів зустріч з новою очільницею Лондонської біржі

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що провів зустріч з новою очільницею Лондонської фондової біржі Джулією Хоггетт, присвячена поглибленню співпраці.

Пряма мова керівника Національного банку України:

"Я розглядаю нашу взаємодію як ефективний механізм для реалізації наших стратегічних завдань. Зокрема, ми разом з Урядом працюємо над зменшенням частки державного банківського сегмента. Наша ціль – скорочення участі держави в банківській системі України до рівня нижче 25% до 2025 року. Для цього ми як регулятор працюємо над забезпеченням стійкого та ефективного фінансового стану банків, зменшенням рівня непрацюючих кредитів та вдосконалення систем корпоративного управління.

Ми з пані Хоггетт відзначили пріоритетність «зеленого» та сталого розвитку. Я вже багато років залишаюсь прихильником «озеленення фінансів», і, маючи досвід побудови в Україні першого «зеленого» банку, докладатиму зусиль для впровадження принципів ESG в Україні і надалі.

Ми зацікавлені у розвитку нашої взаємодії та продовженні діалогу, оскільки наявний в Лондонській фондовій біржі досвід та широкий спектр інструментів значною мірою сприятимуть залученню іноземного капіталу у банківський сектор України та його модернізації відповідно до сучасних викликів і трендів".

Нагадаємо, в травні К. Шевченко обговорював вихід українських держбанків на IPO з послом Великої Британії.

У квітні глава НБУ висловлював думку, що приватизація, зокрема, Приватбанку може викликати інтерес "найбільш престижних міжнародних інвесторів, включаючи з США та ЄС” (цитата).