Глава НБУ: обсяг депозитів у банківській системі з початку війни збільшився на 90 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що за понад 80 днів повномасштабного вторгнення росії в Україну тренд на зростання обсягу коштів клієнтів у банках зберігається:

"Це чіткий індикатор довіри українців до банківської системи та запорука збереження високої ліквідності, навіть попри воєнні ризики.

Станом на 16 травня маємо загалом плюс 90 млрд грн у еквіваленті за коштами юридичних та фізичних осіб в усіх валютах за фіксованим курсом порівняно з першим днем війни 24 лютого.

Через потужний інформаційний тиск напередодні війни ми бачили певний відплив коштів населення, проте уже в березні-квітні він був компенсований зростанням депозитів.

Не стала несподіванкою зміна структури фондування: зростання частки коштів на вимогу й скорочення частки строкових депозитів. В умовах невизначеності люди менше звертають увагу на дохідність, більше – на стабільність роботи банків та доступність коштів. Отже, гривневі кошти населення від початку війни зросли майже на 24% до 528 млрд грн саме за рахунок коштів на вимогу (+50%). Такий тренд ми вже спостерігали під час коронакризи, коли рівень невизначеності зростав.

Щодо коштів юридичних осіб: їх обсяг у березні дещо зменшився, переважно через подальші виплати бізнесом зарплат за одночасного зменшення надходжень. Проте вже у квітні вони зростали в усіх видах валют, найпомітніше у гривні: +7% за місяць. Загалом обсяг гривневих коштів юридичних осіб у банківській системі упродовж війни зріс майже на 5% до 533 млрд грн".