Глава НБУ і новий посол США обговорили стан української економіки та фінсектору

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що сьогодні зустрівся з новим послом США в Україні Бріджит Брінк.

Як зауважив керівник Нацбанку, разом із колегами він детально окреслив поточну ситуацію в економіці України та у фінансовому секторі, а також розповів про заходи НБУ для забезпечення цінової та курсової стабільності:

"Так, минулого четверга ми підвищили облікову ставку до 25% річних. Це посилить спроможність забезпечувати курсову стабільність і стримувати інфляційні процеси в умовах війни та разом із іншими заходами дає змогу зберегти гривневі доходи й заощадження громадян, збільшити привабливість гривневих активів та знизити тиск на валютному ринку.

З початку повномасштабної війни ми посилили регулювання фінансового сектору. Введені обмеження – це той мінімум, який дає змогу зараз утримувати фінансову стабільність, забезпечувати потреби економіки та одночасно уникнути значного відпливу капіталу з України.

На жаль, ми вимушені приймати й непопулярні рішення. Так, з 21 травня ми дозволили банкам не обмежувати свої курси з продажу готівкової валюти, а також зняли обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують із рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають з карток готівкову валюту. Мета — зменшити тиск на наші міжнародні валютні резерви, втрата яких може мати значно негативніші наслідки для ринку і для фінансової системи країни в цілому, ніж ситуативні коливання на валютному ринку.

Надана Україні фінансова допомога сприяла утриманню валових міжнародних резервів на доволі високому рівні. На кінець травня вони становили 25,1 млрд дол. США, скоротившись із кінця лютого на близько 2,5 млрд дол. США.

Однак наша країна й надалі потребує фінансування від міжнародної спільноти. Ми дуже цінуємо внесок, який роблять Сполучені Штати. Висловив сподівання на продовження нашого діалогу щодо питання фінансової підтримки.

Наголосив на важливості отримання технічної допомоги від США у цей непростий час.

Пріоритетними для нас є продовження співробітництва з USAID за діючими та новими проєктами, а також з US Treasury".