Глава НБУ: для повернення до гнучкого курсу потрібні кілька передумов, а їх зараз немає

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в коментарі "Економічній правді" заявив, що Національний банк планує повернутися до гнучкого курсоутворення після того, як будуть кілька економічних передумов.

К. Шевченко нагадав, що повернення до ринкового курсоутворення закріплено рішенням НБУ в основних засадах політики на час воєнного стану. Водночас таке повернення можливе лише за настання низки передумов: відновлення стійкої пропозиції іноземної валюти на ринку, зниження схильності до конвертації заощаджень у іноземну валюту та послаблення мотивів для виведення капіталу.

За словами глави НБУ, наразі політика фіксованого валютного курсу має більше переваг, аніж недоліків,  тому, як зазначається, Нацбанк буде й надалі тримати офіційний курс долара на рівні 29,25 грн.

"Наразі, в умовах воєнних дій та високого рівня невизначеності, саме фіксація обмінного курсу дає змогу стримати інфляційні процеси (через здешевлення критичного імпорту), тримати під контролем очікування, а також захистити заощадження і доходи громадян та бізнесу від стрімкого знецінення", — пояснює очільник НБУ.

За словами К. Шевченка, головними умовами для переходу від фіксованого курсу долара є:

- стабілізація експортних надходжень;
- зниження невизначеності, пов`язаної з військовими діями;
- більш активна робота фінансового ринку, аби НБУ знову міг впливати на інфляцію через ключову ставку.

У Нацбанку зауважують, що "перехід до плаваючого курсу визначатиметься появою відповідних передумов, а не прив’язаний до якоїсь конкретної дати".