Глава НБУ - про ймовірність придбання банку "Укрпоштою"

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв`ю для Liga.net прокоментував чутки про намір “Укрпошти” придбати “Альпарі Банк”:

“Станом на сьогодні ми не отримували жодних документів ані від “Укрпошти”, ані від банку. Рішення про входження в капітал або купівлю має прийняти уряд.

У Кабміну є затверджена стратегія розвитку фінансового сектору України, яка передбачає зменшення частки державних банків до 25% до 2025 року.

Навіть у поточній редакції меморандуму з Міжнародним валютним фондом є окреме посилання на потенційну купівлю банку Укрпоштою (там ідеться, що будь-які угоди мають бути в рамках стратегії розвитку фінансового сектору України. – ред.).

Якщо пакет документів надійде, будемо зважати на позицію Антимонопольного комітету та уряду. Якщо для них таке рішення буде комфортним, ми цей пакет документів візьмемо до розгляду.

Згідно з процедурою, Національний банк України має ухвалити рішення протягом двох місяців із дня отримання повного пакета документів.

<...> Отримання висновку АМКУ — стандартна процедура. Якщо уряду буде комфортно з таким рішенням і він запевнить нас, що це рішення не впливатиме на частку державних банків у системі — ми підемо за звичайною процедурою Національного банку”.