Глава наглядової ради Укргазбанку розповів, на якому етапі угода з IFC

Все про економіку та фінанси

Глава наглядової ради Укргазбанку Теймур Багіров повідомив, що цей банк і уряд продовжують працювати над виконанням умов угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), відповідно до якої IFC може отримати частину акцій Укргазбанку, пише "Економічна правда".

"За умовами цієї угоди і наш акціонер, і банк мають ряд зобов’язань та досягнення необхідних показників. Над цим зараз і працюємо", — констатував Т. Багіров.

Як зазначається, банк отримав кошти від IFC у повному обсязі — 30 млн євро. Ключовими напрямками використання цих коштів є проєкти з підвищення енергоефективності, відновлювальної енергетики, екологічного будівництва, системи акумулювання та зберігання енергії, утилізації відходів, підвищення ефективності використання водних ресурсів.

Частину коштів Міжнародної фінансової корпорації в межах отриманого кредиту Укргазбанк вирішив спрямувати на програми у сфері охорони здоров’я. "Серед останніх кейсів – фінансування медзакладів Львова на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) та обладнання для виробництва кисню. І таких угод стає дедалі більше по всій Україні", — додав Т. Багіров.

Відповідно до умов угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією, остання отримала право конвертувати зобов’язання банку в частку в його капіталі. Розмір цієї частки складає до 20% акцій.

"IFC може придбати акції до 20% і відбутися це може у будь-який час протягом дії кредиту", — підкреслив голова наглядової ради Укргазбанку.

Він зауважив, що банк звітує перед IFC щодо досягнення зазначених у кредитній угоді показників на щоквартальній основі. Прозвітувати там планують й безпосередньо перед конвертацією кредиту в акції банку.