Споттісвуд ініціювала відсторонення Вітренка через припис НАЗК: Кабмін думає

Все про економіку та фінанси

Глава наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка через припис Національної агенції з питань запобігання корупції (НАЗК), пише "Інтерфакс-Україна".

"Я скликала позачергове засідання наглядової ради, щоб обговорити відсторонення голови правління. З метою забезпечення дотримання високих стандартів належного корпоративного управління я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам "Нафтогазу" і України", - йдеться в заяві Споттісвуд.

За її словами, після оприлюднення НАЗК припису Кабінету Міністрів скасувати рішення призначити головою "Нафтогазу" Вітренка вона обговорила ситуацію, що склалася з акціонером компанії - Кабміном, прем`єр-міністром Денисом Шмигалем і главою Мін`юсту Денисом Малюською.

"Прем`єр-міністр України зобов`язався прийняти остаточне рішення, в тому числі вирішити питання про припинення терміну дії контракту з Юрієм Вітренко, як потрібно, протягом 10 робочих днів з 15 червня 2021 року", - зазначила Споттісвуд.

Вона констатувала, що Вітренко відмовився добровільно призупинити виконання своїх обов`язків на цей період. Він також не став проводити будь-які консультації з членами правління або наглядової ради про своє рішення оскаржити припис НАЗК.

"Наглядова рада вітає негайні кроки прем`єр-міністра України і КМУ щодо термінового і остаточного вирішення цього важливого питання", - резюмується в заяві. 

Як повідомлялося, НАЗК в приписі зажадало скасувати як незаконні пункти 8 і 9 розпорядження уряду №370-р, згідно з яким Вітренко обраний і призначений головою правління НАК "Нафтогаз України".

У НАЗК заззначають, що закон "Про запобігання корупції" передбачає, що після звільнення особи з публічної служби протягом року не можна приймати участі в керівництві організаціями, на які можна було б впливати при роботі на державу. При цьому таке обмеження діє незалежно від того, скільки особа працювала на посаді до звільнення.

За даними проведеного НАЗК моніторингу, Вітренко на посаді в.о. міністра енергетики в період з 21 грудня 2020 року по 28 квітня 2021 року системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності "Нафтогазу".

У свою чергу, в прес-службі "Нафтогазу" зауважили, що припис НАЗК є упередженим і буде оскаржений в судовому порядку. У НАК також повідомили, що відсутність порушень норм закону при укладанні трудового контракту з Вітренком підтверджено висновком Інституту держави і права ім.Корецкого.

Як повідомлялося, з 29 квітня 2021 року на посаду голови правління НАК "Нафтогаз України" замість Андрія Коболєва призначений Юрій Вітренко.