Угорщина підтвердила намір оплачувати Росії газ за схемою Кремля

Все про економіку та фінанси

Угорщина використовуватиме схему платежів, створену Москвою, для оплати нафти та газу. Цю інформацію підтвердив CNN міністр закордонних справ Петер Сійярто, пише Liga.net.

"85% наших постачань газу надходить із Росії, а 65% наших постачань нафти – з Росії. Чому? Тому що це визначається інфраструктурою. Це не для розваги, ми не обирали ситуацію", – сказав Сійярто журналісту CNN.

Сійярто заявив, що Угорщина не має альтернативних джерел або маршрутів, і це не дозволить їм відмовитися від імпорту російських енергоносіїв у найближчі кілька років.

Наприкінці березня Володимир Путін підписав указ, який встановлює нові правила торгівлі російським газом із так званими недружніми країнами. Вони зобов`язують компанії із Заходу відкрити рублеві рахунки у Газпромбанку та платити за газ через них.
27 квітня російський Газпром призупинив постачання газу до Польщі та Болгарії. У повідомленні компанії йдеться, що це пов`язано з "неоплатою у рублях".
Польща та Болгарія звинуватили Росію у порушенні контрактів та запевнили, що готові до такого сценарію. Європейська комісія пообіцяла, що ЄС дасть скоординовану відповідь на дії Росії.
За даними Bloomberg, чотири європейські компанії вже розрахувалися за російський газ у рублях.