Глава МЗС Німеччини не вбачає підстав для запуску "Північного потоку-2"

Все про економіку та фінанси

Нова міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Annalena Baerbock) нині не бачить підстав для введення в експлуатацію суперечливого газопроводу "Північний потік-2". Цей газопровід поки що не відповідає нормам європейського енергетичного законодавства, заявила Бербок у неділю, 12 грудня, в ефірі телеканалу ZDF, констатує DW.

Крім того, за її словами, зрозуміло, що "у разі подальшої ескалації (російсько-українського конфлікту - ред.) цей газопровід не може бути підключений до мережі". Це погодив колишній уряд Німеччини зі США, уточнила глава МЗС ФРН.

У своїй угоді сторони німецької урядової "світлофорної коаліції" закріпили положення про те, що до енергетичних проєктів, до яких належить і "Північний потік-2", застосовується європейське енергетичне законодавство, наголосила Анналена Бербок. "І це означає, що у нинішньому вигляді цей газопровід не може бути схвалений, оскільки він не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства, а питання безпеки у будь-якому випадку залишаються не вирішеними", - наголосила вона.

Бербок в інтерв`ю ZDF також зазначила, що визнання "суверенітету України залишається основою для всіх наших дій та для всіх переговорів" з Росією. При цьому глава МЗС ФРН наголосила, що "двері для переговорів завжди і в будь-який час відчинені". Країни, що входять до Великої сімки, виступають за повернення до "нормандського" формату переговорів, зазначила глава німецького зовнішньополітичного відомства.

"Зараз ми перебуваємо на тій стадії, коли ми хочемо зробити все, щоб переговори могли відбутися знову, тому що переговори - найкращий та найнадійніший спосіб уникнути подальшої ескалації", - зазначила Бербок.

Останнім часом дедалі частіше повідомляється про скупчення російських військ на кордоні з Україною. За даними західної та української розвідки, нинішній стан справ може свідчити про підготовку Росії до наступу вже цієї зими.

Як заявляв нещодавно міністр оборони України Олексій Резніков, найімовірнішим часом для ескалації з боку Росії може бути кінець січня. Він припустив, що кількість російських військ біля українських кордонів може зрости до 175 тисяч. Водночас у Кремлі всі звинувачення в підготовці можливого вторгнення відкидають.

Як повідомлялося, минулого літа США та уряд Німеччини під керівництвом тодішньої канцлерки Анґели Меркель (Angela Merkel) у спільній заяві застерегли Росію від "використання енергоресурсів як зброї або вчинення подальших агресивних дій проти України". У цьому випадку Німеччина "діятиме на національному рівні та на рівні Європейського Союзу і домагатиметься вживання ефективних заходів, включно з санкціями, для того, щоб обмежити можливості Росії у експорті в енергетичний сектор Європи, включно з експортом газу", йшлося у заяві.