Глава МЗС Німеччини: ми дуже залежимо від імпорту нафти і газу з РФ

Все про економіку та фінанси

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в інтерв`ю виданню WAZ заявила, що ФРН дуже залежить від імпорту нафти і газу з Росії і Берлін був би щасливий співпрацювати з Москвою, якби Кремль не порушував міжнародне право, пише zn.ua.

“Безпека постачання в Німеччину гарантована, хоча ми, безсумнівно, й досі дуже залежимо від імпорту нафти і газу з Росії. Таким чином, збагачення нашого енергетичного балансу великою кількістю відновлюваних джерел є важливим внеском у підвищення енергетичної безпеки”, — заявила Бербок.

Міністр закордонних справ висловила жаль, що Росія порушує міжнародне право і це не дозволяє Німеччині налагодити тіснішу співпрацю:

"Враховуючи свої величезні розміри, Росія має величезний потенціал для нових бізнес-моделей в галузі озеленення та лісорозведення. Яким благословенням для Німеччини було б мати можливість працювати разом із Росією у цих напрямках, якби Росія не порушувала міжнародне право”, — сказала вона.

Не оминула Бербок та Україна відповідаючи на запитання, що саме Німеччина може і хоче зробити для вирішення “українського конфлікту”:

«По-перше, це не український конфлікт. Росія порушила суверенітет України на Донбасі та Криму і продовжує загрожувати країні військовими засобами. Ми солідарні з народом України проти цього порушення міжнародного права.

Разом із нашими європейськими друзями та США ми активні на всіх каналах. Разом із Францією як посередник у “нормандському форматі” — єдиному місці, де зараз Україна та Росія сидять за одним столом, — ми робимо значний внесок у безпеку України”, — вважає Бербок.

Коментуючи питання щодо вступу України до НАТО, Бербок вкотре озвучила позицію Німеччини:

"Як я вже говорила, всім відомо, включаючи Росію, що зараз це питання не на порядку денному. Народ України хоче жити у мирі та безпеці. Багато хто з них роками розлучений зі своїми сім`ями через конфлікт на Донбасі. Ось про що йдеться, а не про швидкий вступ до НАТО. Тому найважливіше завдання зараз — знову поговорити про виконання Мінських угод, щоби люди могли жити вільно та безпечно”, — резюмувала Бербок.