Глава МВФ: рецесія може бути в окремих країнах, але вона не загрожує усій світовій економіці

Все про економіку та фінанси

Глава МВФ Крісталіна Георгієва на форумі в Давосі заявила, що світ не стоїть на порозі світової рецесії. Очікуване МВФ зростання світової економіки на 3,6% "далеке від рецесії", цитує Георгієву dpa, констатує DW.

Водночас глава МВФ припустила,, що рецесія може початися в окремих державах, які мали більш слабку економіку. Це стосується країн, які ще не відновилися після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, а також держав, сильно залежних від імпорту енергії та продовольства з Росії, уточнила вона. За прогнозами глави МВФ, 2022 рік буде загалом важким через низку криз.

Раніше Георгієва зазначала, що війна в Україні та пандемія COVID-19 мають масштабні економічні наслідки, до яких відносяться, у тому числі, знижений рівень економічного зростання та зростаюча інфляція. Водночас не можна забувати і про такі довгострокові виклики, як кліматична криза, попередила глава МВФ.

У квітні МВФ опублікував прогноз, згідно з яким на тлі війни Росії проти України зростання світової економіки у 2022 році має становити 3,6%. Для порівняння: у січні експерти організації прогнозували зростання на 4,4 відсотка.