В.о. глави "ГарПока" звільняється: попрацював два тижні

Все про економіку та фінанси

В.о. директора держпідприємства "Гарантований покупець" (ДП "ГарПок") Вадим Улида подав до Кабміну заяву про звільнення за власним бажанням, пише "БізнесЦензор" з посиланням на інформацію ДП "ГарПок".

Причиною такого рішення Улида назвав погіршення стану здоров`я.

Нагадаємо, уряд призначив Вадима Улиду в.о. директора "Гарантованого покупця" 15 листопада. Він мав виконувати обов`язки до призначення в установленому порядку очільника компанії.

Раніше він був заступником голови Міненерговугілля – з середини березня до кінця листопада 2014 року. Улида також працював заступником директора департаменту зовнішньоекономічних зв`язків та міжнародного співробітництва Мінпаливенерго, заступником директора з фінансових питань держпідприємства "Енергоринок", радником генерального директора "Донбасенерго".

Як повідомлялося, Кабмін під час позачергового засідання 13 листопада звільнив з посади директора ДП "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця. За його словами, причиною звільнення стала відмова "виконувати вказівки представників уряду щодо розрахунків виробниками електроенергії з відновлюваних джерел".

Своєю чергою в Кабміні наголосили, що звільнили Петриковця за "непрофесіоналізм та можливе завдання збитків підприємству внаслідок продажу значного обсягу електроенергії з боку "ГарПоку" за завідомо заниженими цінами на користь окремих фінансово-промислових груп". Також була створена комісія для аналізу цих транзакцій.

3 листопада "Укренерго" оголосило про розміщення 5-річних єврооблігацій на суму $825 млн під 6,875% річних з метою погашення боргів за електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел за "зеленим тарифом". Пізніше кошти надійшли на рахунки "Укренерго", після чого вони були конвертовані у гривню та спрямовані "Гарантованому покупцю".

Із отриманих 19,3 млрд грн ДП "ГарПок" виплатило виробникам "зеленої" електроенергії 16,3 млрд грн. Платіжні доручення на 3 млрд грн були відкликані держпідприємством.

На неотримання відповідних платежів скаржився ДТЕК Ахметова.