ФГВФО очікує від банків-банкрутів у 2021 році не більше 1,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут в інтерв’ю агентству “Укрінформ” повідомила, що в 2021 році Фонд очікує отримати від продажу та управління активами не більше 1,5 млрд грн.

Коментар С. Рекрут:

“Після «банкопаду» 2014-2016 років ми отримали в управління майна на понад 500 мільярдів гривень. Але це тільки на папері. Більш як 80% цих активів складали безнадійні кредити без реальних застав. Зараз на балансі неплатоспроможних банків майже 74 мільярди гривень активів.

Травень-червень були дуже плідними для нас за обсягами торгів. Протягом липня виставляємо на аукціони залишки активів, найбільші з яких – кредити юридичних осіб агробізнесу та авіабізнесу «Златобанку». Продаємо майнові права на будівлю центрального офісу банку «Аркада», будівлю офісу ВТБ Банку в центрі Києва тощо. Якщо все піде за планом та всі успішні аукціони завершаться підписанням угод, то в осінь ми увійдемо із сумарним обсягом активів на балансах неплатоспроможних банків у плюс-мінус 20 мільярдів гривень, що вже «дрібниці», порівняно із 500 мільярдами, які були під нашим управлінням протягом останніх 4-5 років.

Про що це свідчить? З одного боку, про те, що наслідки кризи 2014-2016 років остаточно подолано, а з іншого – що вже з наступного року ми не отримуватимемо надходжень від продажу активів.

За весь час ми продали активів неплатоспроможних банків майже на 30 мільярдів гривень. Разом з надходженнями від управління активами – приблизно 60 мільярдів. Тепер це джерело «обміліє»”.