Глава "Енергоатома": значний експорт е/е до Польщі буде можливий через рік-півтора

Все про економіку та фінанси

"Енергоатом" веде перемовини про експорт електроенергії до Польщі, але у великих обсягах він стане можливим лише через рік-півтора, розповів для Liga.net президент цієї держкомпанії Петро Котін.

За його даними, Енергоатом уже сьогодні може експортували за довгостроковими контрактами 2000 – 2500 МВт. Зараз багато потужностей НАЕК стоять у резерві.

"Ми вже ведемо перемовини, щоб розпочати експорт електроенергії до Польщі. Лінія, яка з’єднує Хмельницьку АЕС з Польщею, дозволяє нам відправляти туди електроенергію під напругою 750 кВ. Польща наполягає на пониженні класу напруги цієї лінії до 400 кВ", – розповів Котін.

І хоча для України, за його словами, пониження класу вказаної лінії невигідне, оскільки суттєво зменшує її пропускну здатність, та якщо іншого варіанту немає, то українська сторона швидше за все погодиться.

"Це потребує великого обсягу додаткових робіт та устаткування – як з нашої, так і з польської сторони", – відмітив Котін.

Зараз Україна експортує електроенергію до Молдови та Польщі через викуп потужності міждержавних перетинів у невеликих обсягах. 8 червня оператори європейської енергосистеми ENTSO-E погодили поетапне збільшення Україною чистої пропускної спроможності експорту електроенергії.

16 березня Україна приєднала свою енергетичну мережу до енергосистеми Євросоюзу.