Глава "АрселорМіттал" пообіцяв Зеленському вкласти $1 млрд в екомодернізацію заводу

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з головою ради директорів компанії ArcelorMittal Лакшмі Мітталом, повідомляє прес-служба глави держави.

Як зазначається, сторони обговорили розвиток «зеленої» металургії та збільшення інвестицій в Україну, з урахуванням екологічних характеристик відповідно до світових стандартів.

Президент наголосив на необхідності впровадження новітніх сталеплавильних технологій, які знизять негативний вплив промисловості на довкілля.

Як зауважуються в Офіс президента, компанія як найбільший іноземний інвестор в Україні та один з найбільших виробників сталі у світі розпочне в нашій країні інвестпрограму «Сталевий мільярд», що передбачає інвестицію в обсязі майже 1 млрд дол в екомодернізацію виробництва сталі у Кривому Розі.

«Інвестиції в українську економіку та екологію – це позитивний сигнал для всіх інвесторів, яким ми будемо надавати всебічну підтримку», – запевнив Володимир Зеленський.

Президент наголосив на необхідності якнайшвидшого завершення модернізації коксохімічного, агломераційного та доменного виробництва, які є найбільшими забруднювачами. Компанія підтвердила готовність завершення цієї програми до кінця 2023 року.

У зустрічі також взяли участь перший помічник Президента Сергій Шефір, заступники керівника Офісу Глави держави Ігор Жовква та Юлія Свириденко, директор АТ «Геліос» Ростислав Шурма, генеральний директор ArcelorMittal СНД Віджай Гоял, генеральний директор ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо.

При цьому Мінекономіки повідомляє, що глава відомства Ігор Петрашко та гендиректор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо підписали Меморандум для реалізації нових інвестиційних проектів.

Як знову ж таки констатується, компанія планує інвестувати близько 1 млрд дол в нові проекти з екомодернізації та розвитку виробництва.

Гендиректор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо зазначив, що компанія за 15 років роботи в Україні вклала понад 5 млрд дол у розвиток виробництва.

«Ми продовжуємо впроваджувати великі інвестпроекти та поступово йдемо до трансформації «АрселорМіттал Кривий Ріг» у сучасне європейське виробництво. «Сталевий мільярд» – це наша нова програма для України, яка профінансує впровадження технологій «зеленої металургії» та проекти із зменшення вуглецевого впливу. Це повною мірою відповідає стратегії Групи АрселорМіттал з досягнення вуглецевої нейтральності. Зазначу, що сталь вже має нижчий вуглецевий слід, ніж інші матеріали: жоден інший матеріал не має таких можливостей для відновлення і повторного використання. Ініціативи, які ми підтверджуємо Меморандумом сьогодні, є прогресивним кроком в українській промисловості. Розраховуємо на сприяння та всебічну підтримку держави на цьому шляху», - прокоментував Мауро Лонгобардо.

Щорічно «АрселорМіттал Кривий Ріг» виробляє близько 6 мільйонів тонн сталі, понад 80% своєї продукції експортує. Підприємство забезпечує роботою більше 29 тисяч українців.