Реєстрація податкових накладних відновлюється із 27 травня, - Гетманцев

Все про економіку та фінанси

Реєстрація податкових накладних, перервана на початку війни, відновиться у п`ятницю, 27 травня, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише "Інтерфакс-Україна".

"Завтра відкриваємо реєстрацію податкових накладних. Система працюватиме у довоєнному режимі із застереженнями, зазначеними прямо в законі. Настійно прошу конвертаторів, окремих податківців та інших професійних ухилістів не розраховувати на те, що в умовах війни схемний податковий кредит пройде непоміченим", – написав він у телеграм у четвер увечері.

За його словами, Державна податкова служба на будь-які подібні спроби реагуватиме жорстко, "за законами воєнного часу з усіма наслідками".

Гетьманців також звернувся до бізнесу з проханням негайно інформувати його про будь-які перекоси на місцях з боку податкової, якщо такі будуть мати місце.

"У податкової абсолютно однозначне чітке завдання — забезпечити реєстрацію податкових накладних у повній відповідності до закону та вимоги білого бізнесу", – заявив голова комітету.

Як повідомлялося, Верховна Рада 12 травня ухвалила закон (проєкт №7360), який зокрема повністю відновлює роботу Системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ. Реєстрацію податкових накладних, згідно з ним, за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня цього року.

Згідно з документом, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності або сплату податків у період після початку війни 24 лютого, якщо ці податкові обов`язки було виконано протягом 60 днів з дня поновлення такої можливості. Такі ж послаблення даються і платникам податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку.

Крім цього, закон відновлює камеральні та документальні перевірки податкової звітності, а також бюджетне відшкодування ПДВ, однак точних термінів останнього поки що немає.