Гетманцев не претендує на посаду глави БЕБ, Данилюк бере участь у конкурсі

Все про економіку та фінанси

Екс-міністр фінансів та екс-голова Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Данилюк подав документи на конкурс на директора Бюро економічної безпеки (БЕБ), пише "Інтерфакс-Україна".

"Я подаю документи на директора БЕБ", - заявив він у Facebook у середу ввечері, за годину до завершення терміну подання документів. Водночас раніше Данилюк разом з іншими засновниками Центру національної стійкості та розвитку Павлом Клімкіним і Русланом Рябошапкою розкритикували закон про БЕБ і закликали президента Володимира Зеленського ветувати його.

Крім Данилюка, про подання своєї кандидатури на цю посаду заявив також Сергій Солодченко, колишній в.о. голови Державної фіскальної служби (ДФС).

Водночас голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев уточнив, що не претендуватиме на цю посаду.

"Ні, я не подався. Свою місію бачу в тому, щоб завершити реформу ззовні, не допустити до керівництва БЕБ корупціонерів, які себе дискредитували, і нарешті перестати опускати очі у відповідь на запитання, а що у вас із митницею, нелегальною горілкою, тютюном, пальним і "скрутками", до яких ніколи не доходять руки", - написав Гетманцев у Telegram-каналі.

Нардеп зазначив, що до керівництва новим органом "не потрапить той, хто своїм "блискучим" керівництвом сумнозвісної ДФС (Державної фіскальної служби - ІФ)... дав старт реформі й, активно протидіючи, допоміг нам ухвалити закон про БЕБ".

Як повідомлялося, президент України 22 березня підписав закон "Про Бюро економічної безпеки України" №1150-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року.

Згідно з планом пріоритетних дій уряду, БЕБ має запрацювати у вересні 2021 року.