Гетманцев: держбюджет недоотримує від митниці близько 50 млрд грн на рік

Все про економіку та фінанси

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна" озвучив оцінку, що держбюджет недоотримує близько 50 млрд грн митних надходжень на рік.

"Ми припускаємо, що держбюджет від митниці недоотримує близько 50 млрд грн", - сказав нардеп.

Гетманцев уточнив, що перед новим керівництвом відомства стоїть завдання перевиконати план надходжень на 12%.

"Поки що ми висунули вимогу звільнити одну з вищих посадових осіб, винну в схемах, і сформували дуже простий KPI для митниці: +12% до індикативу", – зазначив парламентар.

"Якщо індикатив буде виконано за груднем, заглибимося в рамках парламентського контролю у внутрішні процеси служби (тарифи та ціни, робота за окремими категоріями товарів, "зеленка" тощо). Якщо індикатив виконано не буде, звільнимо з посад заступників, які відповідають за виконання планів, та керівництво дещо гірших щодо виконання планів митниць. Це робота на кілька місяців, але за кілька місяців ми порядок наведемо", – запевнив голова комітету.

На початку листопада Кабінет Міністрів тимчасово поклав повноваження голови Державної митної служби на директора департаменту боротьби з контрабандою В`ячеслава Демченка.

"Це людина нова. Від імені комітету скажу, що ми не готові поки що давати оцінку його роботі. Зарано. Але можу висловити негатив щодо всіх інших, хто там працює. І в керівництві, і на самих митницях. Ми вирішили почати з перевиконання плану щодо надходжень", – прокоментував це призначення Данило Гетманцев.