Гетманцев: буде законопроект про списання боргу за кредитами на майно, знищене війною

Все про економіку та фінанси

Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував внесення у Верховну Раду законопроекту про "списання заборгованості за споживчими кредитами на придбання рухомого та нерухомого майна, яке було знищено під час військових дій" (цитата).

За словами Д. Гетманцева, "за дорученням Президента погодили з Главою Нацбанку та Прем`єр-міністром розробку законопроекту" (цитата).

"У ВР внесемо законопроект протягом наступного тижня.

Людина не повинна виплачувати борг за об`єкт, що не існує", - зауважив глава фінкомітету ВР.

P.S.

Коментар Євгена Дубогриза - асоційованого експерта "CASE Україна", колишнього заступника директора департаменту фінансової стабільності НБУ:

"Списання кредитів чи резервування не має жодного впливу на ліквідність банків.

Тобто на те єдине, що зараз на моменті важливо для банків. Бо з капіталом все геть незрозуміло, бо неясно, які є і будуть збитки. Важлива лише ліквідність.

В теорії списання як таке і на капітал не має мати впливу, та в реальності має, бо є багато бухгалтерських правил та практик кожного банку і ще багато нюансів обліку.

Як вже колись писав давно, й не я один, резерви - це не якась кубишка та не свиня-скарбничка, як багато банкірів-з-минулого їх сприймають, що, мовляв, це те, що зараз засунемо кудись на чорний день, потім, коли акціонери захочуть прибутку, розформуємо.

Резерви - це очікувані збитки. Точніше, гарантовані збитки. Це не гроші, а визнання того, що кошти, яких нібито очікували, вже не буде. Вже по факту.

На ліквідність воно не впливає, бо тих грошей немає і не буде. Формуючи резерви, банки лише математично та бухгалтерськи то визнають, не більше того.

Списання - це визнання факту, що цих грошей, які колись давно очікували, а потім перестали очікувати, взагалі ніколи не буде. По суті, це те саме, що резерви, особливо, під час кризи, коли грошей якщо нема вчасно і не очікується, то вже й не буде.

Воно впливає на капітал, дійсно. Та капітал зараз це те, про що взагалі неможливо на цьому етапі говорити, бо невизначеність, незрозумілість, які будуть NPL /«непрацюючі кредити»/, і відтак, які будуть збитки банків і капітал, і як діятиме регулятор".