Гетманцев - про ренту на видобуток залізної руди в законопроекті №5600

Все про економіку та фінанси

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Геманцев в інтерв`ю "Громадському" розповів, що змінилося перед другим читанням у податковому законопроєкті №5600, який також називають «антиахметівським». Там зберегли збільшення ренти на видобуток залізної руди, проте відмовилися від зростання акцизу на «зелену» енергетику.

За словами Гетманцева, раніше підприємства сплачували до бюджету лише трохи більше ніж 1% від вартості видобутої руди. Натомість новий законопроєкт пропонує збільшити цей показник до 3,5%, якщо вартість тонни цього матеріалу коштуватиме 100 доларів. Якщо сума коливатиметься від 100 до 200 доларів, то рента буде 5%, якщо понад 200, до бюджету доведеться сплатити 10%. Проте якщо вартість руди впаде нижче за 100 доларів, підприємства сплачуватимуть навіть менше, ніж зараз.

Натомість акциз на «зелену» енергію перед другим читанням вирішили прибрати. Політик запевняє, що хоча від акцизу очікували значне надходження до бюджету, проте таке нововведення б порушувало зобов`язання, згідно з яким Україна має не змінювати режим оподаткування для «зеленої» енергетики. «Співставивши ризики та доходи бюджету, ми прийшли до висновку, що поки що від цієї норми ми відмовимось», — резюмував Гетманцев.