Гетманцев - про податок на виведений капітал і спробу знизити податки на доходи

Все про економіку та фінанси

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував реєстрацію у парламенті до кінця 2021 року законопроекту про зниження оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, а також упровадження податку на виведений капітал (ПнВК), пише "Інтерфакс-Україна".

"У нас є великий законопроект про оподаткування доходів. Хочемо знизити оподаткування доходів і фізосіб, і юросіб, і впровадити податок на виведений капітал, усічено, як у Польщі. Також розширити декларування доходів, дати більше податкових відрахувань громадянам", – сказав нардеп.

"Я думаю, можемо зареєструвати цей законопроект ще цього року, щоб він запрацював із 2023-го", – уточнив Гетманцев.

Законопроект також пропонує оподаткування додаткової роботи.

"Це коли ти просто реєструєшся в "Дії" і можеш отримувати дохід від 27 видів діяльності. Наприклад, таксувати вечорами. За це податок лише 5%, без ЄСВ", – пояснив парламентарій.

Водночас голова профільного комітету погодився, що негативна реакція МВФ на такі законодавчі ініціативи може стати на заваді їх ухваленню. 

Контекст

Влада України взяла на себе зобов`язання перед МВФ відмовитися від планів запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Це зафіксовано в Меморандумі про співпрацю між Україною та Фондом.

"Після детального технічного вивчення, ми не будемо здійснювати кроки щодо заміни чинного податку на прибуток підприємств (CPT) податком на розподілений прибуток (DPT) або податком на виведений капітал (ECT)", – йдеться у тексті меморандуму.

Влада України також зобов`язалася утримуватися від розширення спрощеної системи оподаткування або запровадження нових груп платників податків, які можуть скористатися спрощеною системою оподаткування.

"Ми утримуватимемося від введення нових або розширення існуючих податкових преференцій/пільг, як на галузевому, так і на регіональному рівнях, за винятком потенційних дрібномасштабних механізмів підтримки, які будуть ретельно розроблені для забезпечення обмежених та цільових стимулів", – зазначається у документі.