Герус: здорожчання євро нівелює зниження "зелених" тарифів

Все про економіку та фінанси

Глава парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в інтерв’ю для Liga.net констатував, що оскільки “зелені” тарифи зафіксовані в євро, то здорожчання євровалюти за останні місяці (на 13.10.2020 курс НБУ - 33,34 грн/євро, на 01.07.2020 було 29,87 грн/євро) нівелює зниження “зелених” тарифів, яке відбулося влітку.

За версією нардепа, зростання “зеленої” генерації в понад 3 рази з 2018 року “розірвало фінансовий баланс ринку”, і борги “сніжним комом обрушилися на Енергоатом, Гарантованого покупця і Укренерго” (цитата).

Коментуючи намір влади закласти в держбюджеті на 2021 рік кошти для виплати по “зеленому” тарифу, а також плани залучення держкомпанією “Укренерго” кредитів для погашення боргів, можливість випуску ОВДП для докапіталізації “Енергоатома” та “Укргідроенерго”, А. Герус сказав, що "коли в березні наступного року знову зросте виробництво на СЕС, у нас знову виникнуть борги і знову доведеться шукати вихід із ситуації" (цитата).

"Окремий ризик - валютний. Як варіант вирішення, можна одну половину "зеленого" тарифу зафіксувати в гривні, а іншу - залишити в євро. Валютні кредити і далі будуть захеджовані, а акціонери будуть отримувати гривневий прибуток, як і весь бізнес в Україні.

<...> Сьогоднішня проблема - виключно фінансова. З фізичної точки зору - наша енергосистема надійна і в зиму ми входимо з рекордними запасами газу, вугілля та ядерного палива. Електроенергія точно буде і немає ризиків віялових відключень”, - зауважив глава комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.