Генсек НАТО критикує ідею "фінляндизації" України

Все про економіку та фінанси

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг піддав критиці ідею "фінляндизації" України. Він зазначив, що Україна повинна сама вирішувати вступати до НАТО чи ні, інформує La Vanguardia, констатує zn.ua.

Столтенберг наголосив, що всі союзники НАТО, включаючи Францію, визнали право всіх країн визначати свій власний шлях.

"Ідея про те, що великі держави можуть вирішувати, що можуть робити сусіди, - це саме той світ, в який ми не хочемо повертатися. Сфери впливу є частиною історії і повинні залишатися частиною історії", - заявив генсек НАТО.

Він додав, що Україна має право подати заявку на вступ до Альянсу.

"Україна має право подати заявку на вступ до НАТО, і рішення про те, чи підходить вона для членства, повинні приймати союзники, і ніхто інший", - сказав Столтенберг.

Поняття "фінляндизація" виникло під час холодної війни, коли Фінляндія вирішила дотримуватися суворого нейтралітету, це навіть було закріплено у договорі з Москвою в 1948 році. Тоді відносини РФ та Європи були на високому рівні напруженості. Ця угода була гарантією того, що Фінляндія не зазначає радянського вторгненням. В обмін на це країна зобов`язалася не вступати в НАТО та дозволити Росії здійснювати потужний вплив на її зовнішню та внутрішню політику.

Раніше ЗМІ писали, що президент Франції Еммануель Макрон висловлював думку, що для послаблення напруги у відносинах України та Росії може як варіант розглядатися сценарій "фінляндизації" нашої держави.

Разом з тим, вчора під час спілкування з журналістами в Києві він заперечив цю тезу: "Я не вживав жодних цих формул".