Генсек НАТО - про війська РФ на кордоні з Україною: ми не впевнені, що це просто блеф

Все про економіку та фінанси

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що нарощування військ біля кордонів України може не бути блефом з боку Росії, повідомляє Welt, констатує "НВ".

«Вже вдруге за цей рік ми спостерігаємо, що Росія стягнула тисячі солдатів до кордону з Україною. Сюди входить військова техніка, така як танки, артилерія та безпілотники, а також сухопутні війська. Я не можу робити припущення про наміри Росії. Але ми бачили, що Росія раніше вже застосовувала силу проти своїх сусідів. Тому ми не впевнені, що це просто блеф», — заявив Столтенберг.

Генсек зазначив, що НАТО пильно стежить за ситуацією та продовжить надавати допомогу Україні.

«Ми продовжимо підтримувати Україну політично та практично, щоб країна могла захистити себе від агресії», — повідомив він.

Окрім того, Столтенберг знову закликав Росію до деескалації.

На початку листопада у західних ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що Росія перекидає війська до кордонів з Україною і готує подальший наступ на українські території.

У російському керівництві відмовляються коментувати цю інформацію, заявляючи, що це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовим шляхом.

Голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов повідомляв, що Росія сконцентрувала наразі вже понад 92 тисячі військових біля кордонів України. За його словами, це накопичення триватиме і вийде на пік наприкінці січня 2022 року.

Це викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи. Зокрема держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що у США побоюються, що Росія повторить помилку 2014 року щодо України.