Гелетій: Україна може отримати транш від МВФ за програмою stand-by до кінця року

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Юрій Гелетій в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна" висловив думку, що Україна може отримати транш від МВФ за програмою stand-by до кінця 2021 року.

"Продовження співпраці з МВФ для НБУ, українських стейкхолдерів і всіх держустанов – це найважливіше завдання. Зараз потрібно рухатися до досягнення Staff Level Agreement, що означитиме оновлення нашого меморандуму про співпрацю до першого перегляду Радою Директорів. В цьому році календарно ми можемо встигнути отримати транш.

У тому числі для продовження співпраці ми виконуємо структурні маяки. Один з останніх – це прийняття 30 червня закону №4367 "Про зміни до закону про банки та банківську діяльність в частині посилення вимог до корпоративного управління". Також ми проводимо самооцінку за Базельськими принципами щодо наглядового процесу, наглядової звітності і наглядового інструментарію.

Крім того було прийнято закон №4546 про зміни в законі "Про гарантування вкладів", який є також структурним маяком в межах діючого меморандуму. Важливим кроком було прийняття в першому читанні закону про приєднання Ощадбанку до ФГВФО, який додатково передбачає врегулювання платоспроможності Фонду та підвищення гарантованої суми з 200 тис. грн до 600 тис. грн.

Тож динаміка позитивна. Увага МВФ зараз прикута до питань антикорупційної політики та енергетики", - зазначив Ю. Гетелій.

За його словами, в цьому році НБУ також розраховує на макрофінансову допомогу від ЕС (другий транш обсягом EUR600 млн) і другу частину DPL від Світового Банку на $350 млн.

"Водночас можливість отримання цього фінансування Україною напряму залежить від успіхів у співпраці з МВФ", - додав заступник глави НБУ.

Відповідаючи на питання щодо перспектив співпраці з МВФ у 2023 році, Ю. Гелетій сказав, що "ще не обговорювали це питання". "Ми сфокусовані на реалізації діючої програми", - резюмував заступник глави НБУ.

 

 

За словами заступника глави, НБУ також розраховує на отримання другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС обсягом EUR600 млн і другої частини DPL від Світового банку на $350 млн. Він наголосив, що можливість отримання цього фінансування Україною безпосередньо залежить від успіхів у співпраці з МВФ.

Гелетій додав, що для продовження співпраці з МВФ НБУ виконує структурні маяки, зокрема, проводить самооцінку з наглядового процесу, звітності та інструментарію згідно з Базельськими принципами.