Гелетій: НБУ рекомендує держбанкам активніше продавати непрацюючі кредити

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Юрій Гелетій в інтерв’ю агентству “РБК-Україна” повідомив, що Національний банк рекомендує держбанкам активніше продавати непрацюючі кредити.

Пряма мова Ю. Гелетія:

“NPL (частка проблемних кредитів, – ред.) – це, напевно, одна з найважливіших для нас тем протягом останніх років – і для НБУ, і для Мінфіну у частині державних банків. Зараз ми бачимо динаміку скорочення проблемних активів. Якщо на початку року показник NPL по банківській системі становив 41% (від загального об`єму виданих кредитів, – ред.), то станом на серпень це було 36,3%. Тобто банки працюють з проблемними кредитами. І основний внесок, звісно, роблять державні банки, оскільки вони "лідери" за рівнем NPL.

Ми постійно дискутуємо з цього приводу з наглядовими радами держбанків, зокрема, щодо розширення інструментарію, який вони мають використовувати для врегулювання проблематики NPL. Вони дійсно активно працюють, але, на мою думку, банки могли б активніше використовувати урядову постанову №281, яка передбачає продаж активів з дисконтом. У ній чітко деталізовано як саме це робити. Але вони зараз більше спираються на списання, на реструктуризацію.

<...> Є певні затримки з напрацюванням внутрішніх методологій. Ми їх разом з Мінфіном до цього підштовхуємо. Ми готові зі свого боку надати експертизу для певних доопрацювань та внесення змін у внутрішніх процедурах. Це питання дійсно дуже важливо врегульовувати”.