"Газпром" скоротить експорт газу "Північним потоком" в ЄС на 60%

Все про економіку та фінанси

Російський "Газпром" повідомив, що прокачування газу "Північним потоком" з 16 червня зменшиться до 67 мільйонів кубометрів на добу, що становить близько 40% загальної потужності газопроводом, яка становить 167 млн куб. м, пише "БізнесЦензор".

У російській компанії пояснили зменшення експорту газу до ЄС зупинкою ще одного газотурбінного двигуна Siemens на КС "Портова", зазначила прес-служба "Газпрому".

"У зв`язку із закінченням терміну міжремонтного напрацювання до капітального ремонту (відповідно до розпорядження Ростехнагляду та з урахуванням технічного стану двигуна) "Газпром" зупиняє експлуатацію ще одного газотурбінного двигуна Siemens на КС "Портова". Добова продуктивність КС "Портова" з 01:30 МСК 16 червня становитиме до 67 млн. куб. м на добу", – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, напередодні російський "Газпром" заявив, що через несвоєчасне повернення компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів після технічного обслуговування прокачування газу по "Північному потоку" впаде на 40% – до 100 млн куб. м на добу (при плановому обсязі 167 млн ​​куб. м на добу).

Згодом компанія Siemens заявила, що вироблена нею турбіна наразі не може повернутися з технічного обслуговування в Канаді через санкції. Водночас, за даними джерел Bloomberg, другу турбіну "Газпрому", яка також підлягає технічному обслуговуванню, не вдається відправити з Росії за кордон.

Внаслідок зменшення експорту газу в ЄС "Північним потоком" спотові ціни на газ у Європі зросли на 21%. Європейські газові ф`ючерси підскочили до 101 євро за мегават-год, що є найвищим показником за місяць.