"Газпром": РФ не планує збільшувати поставки газу в Європу в 2021 році

Все про економіку та фінанси

Російський "Газпром" підтвердив оцінку поставок газу в Європу і Туреччину в 2021 році на рівні 183 млрд кубометрів. Про це заступник голови правління "Газпрому", генеральний директор ТОВ "Газпром експорт" Олена Бурмістрова заявила в інтерв`ю корпоративному виданню компанії, пише "БізнесЦензор" з посиланням на російський "Інтерфакс".

"Ми як і раніше дотримуємося оцінки, згідно з якою обсяг поставок газу "Газпрому" в Європу і Туреччину за підсумками року може скласти до 183 млрд куб. м. При цьому після першого півріччя ми скорегували прогноз середньої ціни на 2021 рік до рівня близько $270 за тис. куб. м. У 2022 році обсяг поставок буде залежати, головним чином, від погодного чинника і кон`юнктури ринку LNG", – сказала вона.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Україна пропонує Європі додаткові об`єми для транзиту газу у розмірі 55 млрд кубометрів газу за спеціальними умоввами.

Водночас президент Володимир Зеленський у коментарі для Bloomberg уточнив, що додаткова транзитна потужність може бути надана зі знижкою 50% від чинного тарифу в контракті між "Нафтогазом" та "Газпромом". За його словами, Київ очікує на практичні перемовини з Берліном та Брюсселем щодо обговорення цієї пропозиції, оскільки зупинити енергетичну кризу, яка сталася у Європі, можуть лише швидкі скоординовані дії.

Як відомо, "Газпром" відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту газу через Україну на листопад, а також викупив лише третину від запропонованої транзитної потужності газопроводу "Ямал-Європа" через Польщу.

Чинний транзитний контракт між "Нафтогазом" та "Газпромом" передбачає на 2021 рік довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м на добу.

У попередні місяці поточного року "Газпром" на місячних аукціонах регулярно бронював додаткові транзитні потужності через Україну в об`ємі до 15 млн куб. м на добу.