Газопровід "Ямал-Європа" перевели у реверсний режим: газ здорожчав

Все про економіку та фінанси

Вартість газу 1 листопада на найближчі (грудневі) ф`ючерси в Європі зросла на 11% і сягнула $861 за 1000 кубічних метрів, свідчать дані на сайті біржі ICE, пише zn.ua.

Аналітики пояснюють зростання цін зупинкою прямого прокачування газу до Німеччини через газопровід "Ямал-Європа" і початком реверсних поставок (не в Німеччину, а з Німеччини).

Фізичний потік газопроводом "Ямал-Європа" на вході до ГТС Німеччини 30 жовтня впав до нуля (у напрямку зі сходу на захід). Газопровід перейшов у реверсний режим – із заходу на схід. Польські споживачі отримують газ з "Ямал-Європа" не тільки безпосередньо з Росії, а й по "віртуальному реверсу" – з Німеччини.

"Ямал - Європа" - транснаціональний експортний газопровід, введений у дію 1999 року. Поєднує газові родовища півночі Західного Сибіру зі споживачами у Європі. Його протяжність понад 2000 км.

Нагадаємо, що головний конкурент російського "Газпрому" на європейському ринку - норвезька нафтогазова компанія Equinor - вирішила збільшити експорт газу до Європи.

Нещодавно Путін дав доручення "Газпрому" розпочати закачування газу до своїх газових сховищ у Європі після 8 листопада. На цю новину одразу відреагував ринок – ціни на газ у Європі почали знижуватись.