"ГарПок" погасив 2,7 млрд грн "зеленого" боргу перед ДТЕК

Все про економіку та фінанси

ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок") 21 січня перерахувало "ДТЕК ВДЕ" 2,7 млрд грн у рамках оплати боргу за рахунок коштів, отриманих від випуску "зелених" єврооблігацій "Укренерго", пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані представника ДТЕК.

"Вчора "ГарПок" виплатив борг 2,7 млрд грн компаніям "DTEK Renewables - ДТЕК ВДЕ" з грошей, які європейські кредитори виділили на погашення заборгованості перед інвесторами в "зелену" енергетику", – написав спікер ДТЕК Олександр Шевельов у Facebook у суботу.

Як повідомлялося, "Укренерго" перерахувало на рахунки "ГарПока" 19,3 млрд грн, отриманих від розміщення "зелених" єврооблігацій, з яких держпідприємство 15 листопада здійснило виплати виробникам е/е з відновлюваних джерел (ВДЕ) у розмірі 16,3 млрд грн. Винятком стало "ДТЕК ВДЕ", яке тоді коштів не отримало: директора "ГарПок", який віддав розпорядження про виплату" ДТЕК ВДЕ", уряд звільнив, а новий глава компанії відкликав відповідне платіжне доручення.

На початку грудня агентство S&P знизило довгостроковий рейтинг "ДТЕК ВДЕ" з рівня "B -" до "CCC+" на тлі непогашеної заборгованості за е/е, а компанія "ДТЕК ВДЕ" заявила про готовність оскаржити дії "ГарПока" в судах, зокрема міжнародних. За даними голови "ДТЕК ВДЕ" Маріса Куніцкіса, борг перед компанією за 2020-2021 роки становив близько $115 млн.

ДП зі свого боку заявило, що остаточно розрахується з виробниками електроенергії з ВДЕ і перерахує 3,04 млрд грн, що залишилися на його рахунках, після закінчення перевірки його діяльності при попередньому керівництві.