"ГарПок" програв "Енергоатому" судовий спір на понад 4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

"Енергоатом" відсудив у держпідприємства "Гарантований покупець" (ДП "ГарПок") понад 4 млрд грн боргу за електроенергію. Відповідне рішення 22 листопада прийняв Північний апеляційний госпсуд, пише "БізнесЦензор" з посиланням на ДП "ГарПок".

"У випадку примусового виконання вказаного рішення суду апеляційної інстанції з "Гарантованого покупця" можуть бути списані кошти, призначені для сплати постачальникам універсальних послуг в рамках ПСО для населення, а також цільові кошти, призначені для розрахунків з виробниками електричної енергії за "зеленим" тарифом", – зазначається у повідомленні.

З огляду на це, "Гарантований покупець" закликає "Енергоатом" до мирного врегулювання питань, пов’язаних з оплатою електричної енергії, відпущеної для потреб населення у 2020 році.

Зокрема, в.о. директора ДП "Гарантований покупець" Вадим Улида звернувся до в.о президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна з пропозицією проведення переговорів щодо врегулювання боргу.

Коментар "Енергоатома" - тут.

Як писав Finbalance, 08.02.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив позов “Енергоатома” до “Гарантованого покупця” (в справі №910/11610/20) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 4,1 млрд грн заборгованості (з урахуванням штрафів) за отриману електроенергію (на підставі договорів 2020 року).

За даними "Енергоатома", на кінець ІІІ кварталу заборгованість ДП "ГарПок" перед ним становила 4,62 млрд грн (на початок року - 7,74 млрд грн).