"ГарПок" отримав останній транш від "Укренерго" з 10,25 млрд грн кредитів держбанків

Все про економіку та фінанси

Держпідприємство «Гарантований покупець» (ДП “ГарПок”) повідомило, що 29 квітня отримало 1 млрд грн від “Укренерго” для погашення заборгованості за 2020 рік.

“Кошти стали фінальним перерахуванням в рамках виділеного “Укренерго” кредиту та були у рівній пропорції розподілені між виробниками з ВДЕ та ДП «НАЕК «Енергоатом» згідно з настановою НКРЕКП.

Актуальний рівень оплати електроенергії з ВДЕ за 2020 рік – 66%.

Крім того, підприємство виконало доплату за поточний рік: «зелена» електроенергія січня, лютого та березня наразі оплачена на 93%.

Здійснити 100-відсоткові розрахунки за 2021 рік Гарантований покупець зможе після того, як отримає від НЕК «Укренерго» оплату Послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел”, - йдеться в повідомленні ДП “ГарПок”.

Нагадаємо, 29 квітня "Укренерго" отримало останній транш в розмірі 4 млрд грн від Укрексімбанку в рамках кредитної лінії трьох держбанків обсягом 10,25 млрд на погашення боргів перед ДП "Гарантований покупець".

30 грудня 2020 року “Укренерго” уклало договір кредитної лінії з Ощадбанком на 5 млрд грн, а також кредитні договори з Укрексімбанком на 4 млрд грн і Укргазбанком на 1,25 млрд грн.

У середині лютого "Гарантований покупець" ("ГарПок") перерахував "Енергоатому" і виробникам електроенергії з ВДЕ по 2,23 млрд грн з коштів, отриманих від "Укренерго" з кредитних коштів держбанків.

До цього "ГарПок" 4 лютого виплатив рівними частинами виробникам "зеленої" електроенергії і "Енергоатому" приблизно 1,8 млрд грн з коштів, перерахованих йому НЕК "Укренерго" в рамках цього кредиту.

Ці кошти були залучені від Ощадбанку і Укргазбанку.