ЗМІ: Україна і Німеччина узгодили водневий проект

Все про економіку та фінанси

Німеччина і Україна узгодили перший пілотний проєкт із виробництва водневого палива. Про це пише німецьке видання Handelsblatt із посиланням на джерела в урядових колах, констатує Liga.net.

Учасником проєкту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української – ДТЕК.

В рамках проєкту на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча буде встановлено електролізер, потужністю 8,5 МВт. Вартість обладнання – 25 млн євро.

Енергія, що виробляється, буде використовуватися для виробництва сталі з низькими викидами СО2.

На думку Hanledsblatt, Україна стане ключовим партнером Євросоюзу в реалізації програми Green Deal. Передбачається, що Україна в середньостроковій перспективі буде експортувати до ЄС 7,5 ГВт "зеленого" водню, що становить 20% від плану водневої генерації Євросоюзу до 2030 року (40 ГВт).

У лютому Handelsblatt писала, що в рамках німецько-американських переговорів щодо Північного потоку-2 США хочуть передбачити механізм різкого припинення постачання газу в разі зупинки транзиту газу через українську газотранспортну систему. Даний механізм повинен бути передбачений окремим договором.

Як варіант гарантій Україні Німеччина повинна інвестувати в українську ГТС для транспортування водню.

2 лютого 2021 року в рамках переговорів США і Німеччини щодо Північного потоку-2 американська сторона зажадала від Німеччини надати гарантії Україні, що її ГТС не буде відділена від європейської газотранспортної інфраструктури.