Галущенко: на опалювальний сезон потрібні 8,4 млн тонн вугілля, у т.ч. імпорт - 1,2 млн

Все про економіку та фінанси

Із листопада 2021 року по березень 2022 року очікувані витрати вугілля на теплових електростанціях становлять 8,4 млн тонн, з них вугілля власного видобутку – 7,3 млн тонн, заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді, пише "Укрінформ".

"Стосовно витрат вугільної продукції, то в розрахунках на весь період проходження осінньо-зимового періоду, зокрема листопад-березень, то вони становлять орієнтовно 8,4 млн тонн. При цьому, постачання вугілля за рахунок власного видобутку очікується на рівні 7,3 млн тонн, а імпорт – понад 1,2 млн тонн", - сказав Галущенко.

Міністр також повідомив про рішення залучити до енергосистеми газову генерацію. Остання буде застосовуватися лише для балансування. За словами Галущенка, газова генерація дозволить додати до енергосистеми 3,5 млрд кВт-год. електроенергії. Урядовець нагадав, що ціни на електроенергію для побутових споживачів залишаться незмінними, також стабільною залишиться вартість газу.

Як повідомлялося, станом на 1 листопада 2021 року запаси вугілля на складах теплоелектростанцій становлять 542,8 тис. тонн, що на 6,96% менше порівняно із запасами на 25 жовтня.

За даними Міністерства енергетики, у листопаді українські енергокомпанії планують імпортувати 562 тис. тонн вугілля. Очікуються поставки палива з Польщі, Казахстану та ПАР. За жовтень Україна імпортувала 216,5 тис. тонн вугілля, зокрема, державна Центренерго – 30,1 тис. тонн. 

P.S.

За словами прем`єра Дениса Шмигаля, "в середньому за опалювальний сезон споживається приблизно 10 млн тонн [вугілля]". "8 млн тонн - це наш видобуток, а трошки більше як 2 млн тонн - це те, що дозамовлено по імпорту. Тому на опалювальний сезон вугілля вистачить", - сказав він.