Україна має імпортувати приблизно 3,5 млн тонн енергетичного вугілля протягом майбутнього опалювального сезону, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Додатково необхідно імпортувати близько 3,5 млн тонн протягом опалювального сезону відповідно до графіка накопичення вугілля", - сказав міністр.
Водночас він зазначив, що генерувальні компанії - і ДТЕК, і "Центренерго" - почали укладати контракти на імпорт вугілля.
За словами, ціна е/е на ринку вже дає можливість "спокійно купувати вугілля, виробляти (електроенергію), продавати і заробляти".
"Ми розраховуємо, що стабілізуємо ситуацію з вугіллям і спокійно проходитимемо ОЗП (осіннє-зимовий період)", - резюмував міністр.
Водночас він зазначив, що в опалювальному сезоні цього року Міненерго також розраховує на "певні досягнення" - роботу АЕС мінімум 14 блоками із 15 діючих, а також у разі потреби, особливо в грудні-січні, підключення до системи 15-го атомного блока. За його прогнозами, запаси газу в підземних сховищах на початок ОЗП сягнуть 19,5 млрд куб. м.
Згідно з оприлюдненим у понеділок указом президента №452/2021, який затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері, Кабінет Міністрів до 31 жовтня поточного року має забезпечити накопичення природного газу, резервних видів палива та вугілля для безперебійної роботи паливно-енергетичного комплексу в опалювальний період 2021/2022 року, а також пріоритетність надання піввагонів для відвантаження вугільної продукції залізничним транспортом відповідно до заявок вугільних підприємств - шахт і збагачувальних фабрик. Також уряд має забезпечити завершення реалізації заходів щодо готовності паливно-енергетичного комплексу до роботи в особливий період та ухвалити відповідні рішення.
Як повідомлялося, "ДТЕК Енерго" і ПАТ "Центренерго" домовилися про постачання найближчими місяцями 75 тис. тонн енергетичного вугілля з США, яке вони розділять порівну після прибуття. Американське вугілля від компанії Hamilton mine US буде поставлено через міжнародного трейдера Trafigura.
У ДТЕК також повідомили про початок постачання вугілля з Польщі, перша партія якого обсягом 2,7 тис. тонн прибула в Україну 19 серпня в рамках підписаної з польським вугледобувними підприємствами Bogdanka угоди про імпорт 320 тис. тонн енерговугілля. Крім того, "ДТЕК Енерго" очікує постачання палива з Казахстану.
Міністерство енергетики збільшило планові показники накопичення вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ на початок осінньо-зимового періоду - на жовтень - до 3,046 млн тонн, що у 2,16 раза перевищує план, затверджений попереднім помісячним графіком.