ЗМІ: Галантерник заявив, що є співвласником ринку "Привоз" та "7-ий кілометр"

Все про економіку та фінанси

Одеський бізнесмен Володимир Галантерник, якого вважають "сірим кардиналом Одеси", повідомив для Forbes, що є співвласником "Привозу", ринку "7-й кілометр", ТРЦ City Center і City Center «Котовський», розважального комплексу "Аркадія Сіті", "галереї мафів" на Старосінній площі і бутик-готелю De Paris.

Як зазначається, частка Галантерника у всіх об`єктах — близько 50%. Інша частка належить партнерам, імена яких він не розголошує. Усі активи оформлені на номінальних власників або офшори.

Галантерник живе в Лондоні і донедавна не визнавав своїх бізнес-інтересів в Україні.

«Галантерник починав бізнес У 90-х, торгуючи електротоварами, за що отримав прізвисько «Лампочка», — говорить одеський підприємець, знайомий з його бізнесом, який попросив не згадувати його ім`я в статті. Згідно розслідування НВ, у 90-х Галантерник був пов`язаний з групою Олександра Ангерта, на прізвисько Ангел. До неї ж, як зазначено у звіті італійської поліції у справі про контрабанду наркотиків і зброї, опублікованому в 1998 році, входив і Геннадій Труханов, нинішній мер Одеси.

«У сфері інтересів була нерухомість, будівельний бізнес, ресторанний, порти і медіа», — розповідає екс-депутат Одеської міськради і колишній радник Михайла Саакашвілі Саша Боровик. Незважаючи на те що Галантерник у звіті не згадувався, Боровик чув про репутацію Галантерника як «мозку» групи — він відповідав за розвиток бізнесу і взаємодію із владою.

Боровик описує стандартний алгоритм, за яким вирішувалися деякі земельні питання у міськраді. «Як правило, пропозиція про передачу ділянки вносилась з голосу і її без дебатів підтримувала більшість. Далі міськрада укладала договір оренди на 50 років. А потім через ланцюжок угод об`єкт або землю приватизували», —говорить екс-депутат. — Ім`я Галантерника офіційно ніде і ніколи не світилося».

За роки, проведені за кордоном, Галантерник не втратив впливу в Одесі. «Він і сьогодні багато в чому визначає політичні та бізнес-процеси у місті», — цитує НВ одеського політолога Ярослава Католика. У Галантерника залишилася група підконтрольних депутатів у міськраді, говорить на умовах анонімності один із місцевих бізнесменів, котрий займається агрологістикою. Правда, стосунки з мером Трухановим розладналися. За словами двох джерел Forbes, в останні два роки Труханов і Галантерник розділили частину спільних бізнесів.

В якому стані бізнес-атики Галантерника? Промтоварний ринок «7-й кілометр» переживає не найкращі часи. «Місто зі своєю субкультурою», як називає ринок Дмитро Грабіна, співвласник «Першої ріелтерської Компанії», розпросторився на 75 га у напрямку Ізмаїла. За його словами, у 2000-і обороти були настільки великими, що орендарі готові були платити до $400 000 за торгову точку. Сьогодні двоповерховий павільйон на «7-му кілометрі» обійдеться у $45 000. Ринок програє конкуренцію сучасним торгово-розважальним центрам і поступово перепрофільовується в оптово-перевалочний склад. Головна цінність активу — земля, що, за оцінкою Грабіни, коштує від $2 000 за сотку. Аналогічні ділянки по Київській трасі вартують у два рази дешевше.

ТРЦ City Center і City Center «Котовський», які належать Галантернику, навіть у локдаун були заповнені на 100%. Все «забите» і в торгових рядах на Старосінній, говорить Грабіна. Раніше ця територія була місцем ночівлі безхатьків, зараз там «фонтанчики і ліхтарики». «Поява торгових рядів підвищила в ціні і об`єкти, розташовані поруч», — говорить Грабіна.

Галантерник володіє 50% торгово-розважального комплексу Аркадія Сіті, в курортній зоні Аркадія — найбільш «тусовочному» місці Одеси. На його території кафе, ресторани, шопінг зона, пляжі, нічні клуби під відкритим небом. Взимку там працює каток Ice City. Бізнесмен планує побудувати в Аркадії п`ятизірковий готель на 3 000 номерів і казино.

Курортний район приносить не тільки доходи, а й проблеми. Прізвище бізнесмена часто фігурує у скандалах навколо його опорядкування. Активісти незадоволені знищенням зеленої зони. Серед претензій до бізнесмена — спроби забудувати рекреаційну зону Ботсаду.